Графік роботи: Пн-Пт: з 8:00 до 17:00 (GMT +2)

Відділ продаж

+38 (067) 826-59-02

Про нас Блог

Токарна обробка

Одним з найбільш широко застосовуваних методів обробки металів різанням є точіння, тобто отримання деталей, які є тілами обертання.

На цьому принципі заснована токарна обробка металу, яка здійснюється на спеціальних верстатах.

На таких верстатах можна обробляти циліндричні, фасонні, конічні або торцеві поверхні. Так само можна виточувати канавки, обробляти отвори, виконувати безліч інших робіт з досить високою точністю і якістю виготовлення деталей.

Вони були винайдені ще кілька сотень років тому і стали одним з факторів промислової революції. Саме завдяки токарному верстату - виробництво та обробка металів за короткий час змогли домогтися вражаючого прогресу.

В даний час, левова частка виробництва металевих деталей та виробів припадає саме на токарні верстати.

Причому, в останні роки все ширше розповсюджуються різні автоматичні токарні комплекси, які працюють з мінімальним втручанням людини, виконуючи практично всі завдання по обробці виробів самостійно.

Здійснюється обробка металів на токарних верстатах за допомогою ріжучих інструментів, таких як свердла, розгортки, різці, плашки. 

Процес різання здійснюється за рахунок обертання заготовки на токарному верстаті, а так само руху подачі, тобто поступального руху різця. Рух подачі може бути як поздовжніх, так і поперечних. Так само в широкому діапазоні може змінюватися кут різця до осі руху заготовки.

Весь процес обробки виробу в токарному верстаті здійснюється в напівавтоматичному режимі.

За допомогою токарного верстата можна здійснювати обточування, тобто обробку зовнішньої поверхні виробу, підрізування - робота з торцевими поверхнями, розточування - робота з внутрішніми поверхнями, а так само різання, тобто поділ виробу на частини або поділ заготовки і готового виробу.

Таким чином, на токарному верстаті можна з високою точністю виготовити зубчасті колеса, вали, шківи, кільця, втулки, муфти і безліч інших деталей обертання.

Всі токарні верстати складаються з станини, яка є базовою основою верстата, на яку монтуються всі інші частини верстата, передньої бабки, в ній знаходяться коробки швидкостей, шпинделя і коробки подач, яка передає рух до супорта від шпинделя.

Також до складу верстата входить фартух, який перетворює обертання гвинта в поступальний рух супорта з інструментом, власне супорт, на якому кріпиться ріжучий інструмент.

Розрізняють:

- універсальні;

- спеціальні;

- спеціалізовані токарні верстати. 

Найбільш поширені універсальні верстати, вони дозволяють виконувати практично всі види токарних робіт.

На спеціальних верстатах проводиться обробка однієї деталі певного типорозміру, їх зазвичай не переналаживают для роботи з іншими деталями.

На спеціалізованих верстатах, як правило, обробляються деталі вироблені в масовому або великосерійному виробництві, вони відрізняються наявністю специфічної оснастки і використовуваного інструментарію для обробки заготовок.

Залиште заявку на безкоштовний розрахунок бюджету

Якщо ви бажаєте почати проектування нового тваринницького комплексу, а може вирішили модернізувати або реконструювати вже існуючу дерев'яну ...

З питань співпраці звертайтесь
Завідувач відділом - Азаров Денис Петрович